Ostravar 12 NOVĚ v 15l soudcích! Oktoberfest na Olešné! Grifel se vrací do hospod! Ostravar vylepšil hospody Výsledky Nápady z Ostravy 2021
Všechny novinky

Ostravar vylepšil hospody

Během pandemie jsme na řadě míst vylepšili interiéry hospod

V průběhu června hospodští konečně naplno otevřou své provozovny a na mnohé štamgasty Ostravaru čeká příjemné překvapení. Krásné nové interiéry hospod.

Otravské pivo si můžete dát v celé řadě nádherných provozoven

Po vylepšení ostravské dvanáctky, redesignu obalového materiálu a povedených nových půllitrech nelenil Ostravar ani v době pandemie. “Neustále se snažíme hledat inspiraci v regionu a jeho dynamice. V posledních letech vznikají v Ostravě působivé architektonické projekty. Koncertní síň, nový kampus Ostravské univerzity, Nové Lauby, Organica, atd. Všechny tyto projekty nás přivedly na myšlenku potřeby modernizace hospod, ve kterých se čepuje Ostravar,” říká manažerka značky Pavla Ličková.

 

Ostravar využil neočekávané pandemické přestávky a ve spolupráci s majiteli hospod provedl vylepšení exteriérů i interiérů vybraných provozoven. “Ke každé hospodě přistupujeme individuálně. Vždy se snažíme vytvořit takové prostředí, které je pro dané místo charakteristické a zcela unikátní. Každá provozovna vypráví jiný příběh. Je to úplně jiný přístup, než zastáváme v našich značkových hospodách Ostravarna, kde naopak lpíme na jednotném konceptu,” vysvětluje Pavla Ličková.

 

Příkladem individuálního přístupu k modernizaci hospod může být třeba Tankovna U Koně v Ostravě-Zábřehu. Během pandemie vyrostla v blízkosti koupaliště v ostravském obvodu Ostrava-Jih aktuálně jedna z nejhezčích hospod v Ostravě. “Ve spolupráci s otcem a synem Pečkovými jsme se v jejich tankovně snažili vytvořit moderní prostor se silnou firemní přítomností naší značky. Místo, kde se člověk cítí příjemně a uvolněně a kam se bude rád vracet.”

 

S návrhem exteriéru i interiéru Ostravaru pomáhali místní designéři. Především kreativec Georgi Stojkov a specialista na interiéry Daniel Barták z hlučínské firmy Formdesign, jejichž rukopis najdete i v dalších provozovnách, ve kterých se čepuje Ostravar.

 

Středobodem interiéru Tankovny U koně jsou nádherné měděné tanky, ze kterých teče pravá ostravarská dvanáctka a samozřejmě také čím dál populárnější Mustang. “Naši designéři se uvnitř nebáli použít  také další typické prvky našeho pivovaru, které převedli do stylizovaných architektonických detailů. Prostoru dominují industriální materiály, tmavé předěly a dřevo,” popisuje výstavní interiér tankovny Pavla Ličková.

 

Razantní proměnou v posledních měsících prošla i řada dalších ostravarských hospod v regionu. Příklady můžeme hledat všude. Tankovna U Haldy v Ostravě-Hrabůvce, Restaurace U Karlose v Ostravě-Zábřehu, Lidový dům v Opavě, Hvězda v Bohumíně, Chacharova hasičárna v Opavě, Havířově a Frýdku-Místku, restaurace Kuchař v Hlučíně, atd.

 

Vrchní sládek pivovaru Ostravar Jan Řehůřek proměnu hospod vítá. “Starší generace má možná zafixovánu představu ostravarských hospod jako „zakouřených čtyřek bez větráku. To už ale není pravda. Během pandemie odvedli naši lidé z oddělení péče o zákazníky kus práce a já jsem rád, že si to nejlepší ostravské pivo můžete dát v celé řadě nádherných provozoven, které přesně odpovídají roli moderní pivní značky, kterou dnes Ostravar zastává,” pochvaluje si vrchní sládek Jan Řehůřek.

Bylo ti už 18?
Ano, bylo
Ne, nebylo
Litujeme, ale pokud ti není víc jak 18, tak tě dál pustit nemůžeme.