Ostravar a Krystof pro Ostravu ONLINE ! Je tady Glorion, nový Speciál ze spilky Ostravar 12 NOVĚ v patnácti litrových soudcích!
Všechny novinky

Je tady Glorion, nový Speciál ze spilky

Čeká vás hořká, osvěžující IPA!

Konečně jsme se dočkali a máme stočený nový Speciál ze spilky - Glorion!

Je to hořké, svrchně kvašené pivo typu West Coast IPA ze tří vybraných amerických chmelů, kterými je chmeleno za studena. 

Glorion si můžete dát ve vybraných hospodách od 3.srpna,  ale už na konci července pro vás pivovarští přiravili slavnostní narážení, které proběhlo v pěti hospodách v Ostravě a  okolí! Chuťová vyváženost a nižší obsah alkoholu

Nové pivo Glorion patří do kategorie západopobřežních amerických piv typu IPA. WEST COAST IPA původně vycházela z anglických svrchně kvašených piv, která byla vařená pro koloniální Indii a kvůli dlouhé lodní přepravě obsahovala víc alkoholu. Ve srovnání s tehdejšími americkými ležáky byla WEST COAST IPA mnohem plnější, chuťové bohatější a navíc sládkům umožňovala tvůrčí přístup k recepturám.  

 My jsme  při přípravě zvolili osobitý přístup. “Pro naše spotřebitele jsme WEST COAT IPU připravili v lehčí verzi, tzn., že je dělána s mírně nižším ob-sahem alkoholu (4,9% obj.), což spolu s vyladěnou vyšší hořkostí, která ale není tak vysoká až agresivní, dávají Glorionu nádhernou pitelnost,” říká vrchní sládek Jan Řehůřek.  


Bylo ti už 18?
Ano, bylo
Ne, nebylo
Litujeme, ale pokud ti není víc jak 18, tak tě dál pustit nemůžeme.