Ostravar 12 NOVĚ v 15l soudcích! Oktoberfest na Olešné! Ostravar vylepšil hospody Výsledky Nápady z Ostravy 2021 QR kódy v ulicích Grifel se vrací do hospod
Všechny novinky

Grifel se vrací do hospod

Pozvánka na slavnostní narážení pivního speciálu

Ve čtvrtek 14.října proběhne ve třech městech našeho kraje slavnostní narážení Speciálu ze spilky Grifel. “Rád bych pozval všechny příznivce speciálních piv k ochutnávce našeho pivního speciálu Grifel,” říká vrchní sládek pivovaru Ostravar Jan Řehůřek. 

Termíny slavnostního narážení v hospodách

Grifel patří do rodiny Speciálů ze spilky a je ideálním pivem do nastávajících podzimních dnů. “V chladnější počasí máme přirozeně chuť na plnější a silnější piva. Přesně to je důvod proč jsme u nás v září uvařili speciál Grifel, který tyto atributy splňuje” říká Řehůřek.


Polotmavý speciál originální chuti, ve které se mísí tradiční hořkost a aroma speciálních chmelových odrůd, má stupňovitost 14% EPM a 6,5% alkoholu. “Grifel má opravdu vysoký obsah alkoholu. Ve srovnání s tradiční Ostravar dvanáctkou je obsah alkoholu o 27% vyšší, takže je potřeba Grifel pít s rozvahou,” upozorňuje vrchní sládek.


Své příznivce si už ostravský pivní speciál našel hned při své premiéře v roce 2017. Třeba známý degustátor piv vystupující pod přezdívkou Pivoman, který už vyzkoušel přes 5000 piv z 59 zemí světa, na internetu napsal:  “Dle mého hodnocení asi nejlepší pivo z produkce pivovaru Ostravar. Neskutečně hutný speciál, který vás napoprvé možná nedostane, ale po každém dalším ochutnání se vám pomalu, ale jistě dostává pod kůži.” 


Termíny slavnostního narážení v hospodách


Ostrava

Tankovna U koně, čtvrtek 14.10., 19.00

Club T 2, čtvrtek, 14.10., 19.00

Ostravarna U Jubilejní, pátek 15.10., 19.00


Opava

Lidový dům, čtvrtek 14.10., 19.00


Frýdek-Místek

Hasičárna Sokolovna, čtvrtek 14.10., 19.00

Bylo ti už 18?
Ano, bylo
Ne, nebylo
Litujeme, ale pokud ti není víc jak 18, tak tě dál pustit nemůžeme.