Exkurzní trasa


Návštěva exkurzní trasy pivovarem Ostravar je vhodným tipem pro příjemně strávené odpoledne. Za odborného výkladu se zde můžete seznámit s jednotlivými procesy vaření piva Ostravar.


Prohlídka začíná ve varně – varna v Ostravaru má nejmladší měděné povrchy v České republice. Spilka, tj. oddělení, kde naše pivo kvasí, není návštěvníkům přístupná kvůli přísným hygienickým pravidlům, která tam panují. Poté se pokračuje do ležáckých sklepů, kde naše pivo zraje v ležáckých tancích. Následně Vaše kroky povedou do filtrace. Poslední částí exkurzní trasy jsou stáčírny lahví. Prohlídka končí ve staré varně, v níž je umístěna zajímavá expozice pivovarského muzea. Zde si můžete prohlédnout vystavené exponáty tohoto tradičního českého odvětví. Celá exkurze v pivovaru je zakončena ochutnávkou piva z Ostravaru. Exkurzní trasa pivovarem a expozice pivovarského muzea jsou v Ostravě otevřeny od roku 2000. Ročně je navštíví na 7 000 návštěvníků. Výklad je možný i v anglickém jazyce.


Exkurze


Kontakt

PIVOVAR OSTRAVAR
Hornopolní 57, Ostrava 1
Tel.: 596 650 251
E-mail: [javascript protected email]

Návštěvní doba

Pondělí - středa: 9-15 hod. Pouze pro objednané
Minimální počet 10 návštěvníků

Cena exkurze

60 Kč dospělí
30 Kč děti, studenti, důchodci
Dětem je vstup povolen od 12 let a pouze v doprovodu rodičů


Prohlídka Pivovaru Ostravar startuje v prostorech varny.


untitled-1_1.jpg

Související články


mb3j2745.jpg

O pivovaru Ostravar

V Ostravě jsme již více než 115 let. Za tu dobu jsme zapustili kořeny doopravdy hluboko. Náš pivovar stojí v srdci regionu, v samém centru Ostravy. Jsme nedílnou součástí kraje a dáváme práci stovkám lidí.

mb3j3168_2.jpg

Jak se vaří Ostravar?

Stručně řečeno, Ostravar se stále vaří pouze tradiční technologií spodního kvašení v otevřených kádích spilky. Pro ty, kdo se o této technologii dočetli až zde, rozvedeme… Ve varně uvaříme mladinu, která poté ve spilce prochází v otevřených kvasných kádích hlavním kvašením právě tímto tradičním způsobem.

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím cookies pro váš optimální zážitek. Další informace.